Premii – Salonul Internaţional de Caricatură, Ediţia a XVI-a, 20 iunie – 21 octombrie 2021, Brăila, România

Evidențiat

MARELE PREMIU – Elrayah Ombaddi Abubaker  –  Sudan

PREMIUL 1 – Nikola Listeš –  Croaţia

PREMIUL 2 – Liviu Stănilă – România

PREMIUL 3 – Pavel Matuška – Cehia

PREMIU SPECIAL – Constantin Ciosu – România

PREMIU SPECIAL – Kfir Weizman – Israel

PREMIU SPECIAL – Vladimir Kazanevsky – Ucraina

Concurenți admiși – Festivalul Internațional de Jazz ediția 2021

Evidențiat

Concurenții admiși în concurs în urma preselecției / The admitted competitors after the pre-selection from the 8th of October 2021

Formație/ Band

1.Giuseppe Caracci Quartet, Italia

2.Fernando Brox Trio, Spania

3.Fokus, Elveția, Anglia, Italia și Spania

4. Vark3s, Italia

5.Treetops, Italia

Solist instrumentist/ Instrumental performer

1.Cordisco Danielle  – chitară,  Italia

2.Giacomo Tantilo – trompetă,   Italia

3.Baptiste Stanek – saxofon, Elveția

4.Vittorio Cuculo și Lorenzo Vitolo –saxofon și pian, Italia

5.Stoianovici Ștefan – pian, România

Solist vocal/Soloist

1.Roșu Ana Maria, România

2.Elena Morariu, România

3.Magro Giovana, Italia

4.Sorina Rotaru și Alexandru Olteanu, România

Comunicat

Evidențiat

Festivalul International de Jazz Johnny Răducanu, ediția a VIII-a

          Datorită numărului mare de concurenți înscriși la preselecția Festivalului Internațional de jazz Johnny Răducanu-ediția 2021 și a imposibilității deliberării de către juriul de preselecție a rezultatelor finale la data menționată în Regulamentul de desfășurare al evenimentului,  aducem la cunoștință că Lista concurenților admiși în concurs în urma preselecției va fi afișată atât pe site-ul instituției(https://centruldecreatiebraila.ro/https://centruldecreatiebraila.ro/festivalul-international-de-jazz-johnny-raducanu/)  cât și pe pagina de Facebook (https://www.facebook.com/Centrul.de.Creatie.Braila/ ) în intervalul 04-08 octombrie 2021.

Vă mulțumim pentru înțelegere,

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Brăila


Johnny Raducanu International Jazz Festival, the VIIIth edition

Contest releases

            Due to the large number of competitors registered for the pre-selection of the Johnny Răducanu International Jazz Festival-2021edition and to the impossibility of deliberation by the pre-selection jury of the final results on the date mentioned in the event’s Regulation, we inform you that the List of competitors admitted of the preselection will be published, on the institution’s website(https://centruldecreatiebraila.ro/https://centruldecreatiebraila.ro/festivalul-international-de-jazz-johnny-raducanu/) and on the facebook page (https:/ /www.facebook.com/Centrul.de.Creatie.Braila/) within the 04th-08th of October 2021.

Thank you for understanding,

Brăila County Center for Preservation and Promotion of Traditional Culture

Comunicat

Evidențiat

Datorită numărului mare de concurenți înscriși la preselecția Festivalului Internațional de folclor Cântecul de dragoste de-a lungul Dunării-ediția 2021 și a imposibilității deliberării de către juriul de preselecție a rezultatelor finale la data menționată în Regulamentul de desfășurare al evenimentului,  aducem la cunoștință că Lista concurenților admiși în concurs în urma preselecției va fi afișată atât pe site-ul instituției (https://centruldecreatiebraila.ro/festivalul-international-de-folclor-cantecul-de-dragoste-de-a-lungul-dunarii/)  cât și pe pagina de Facebook (https://www.facebook.com/Centrul.de.Creatie.Braila/ ) în data de 02 august 2021.

Vă mulțumim pentru înțelegere,

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Brăila

Câștigătorii Simpozionului de Artă Plastică (Tabăra de Pictură), ediția 2021

Evidențiat

Secţiunea Desen:

Premiul I: Ureche Bianca-Maria, Brăila

Premiul II: Mânzu Andra-Gabriela, Bucureşti

Premiul III: Constantin Andreea, Constanţa

Menţiunea I: Constantinescu Daria-Maria, Constanţa

Menţiunea II: Gergely Thomas, Braşov

Menţiunea III: Preda Andreea-Silviana, Brăila

Premiul de încurajare: Dincă Valentin-Cosmin, Brăila

Secţiunea Pictură:

Premiul I: Pariza Andrada, Constanţa

Premiul II: Mârzea Alexandra-Cristina, Ploieşti

Premiul III: Nişcov Cristina-Giorgiana, Brăila

Menţiunea I: Lupea Sara-Alessandra, Ploieşti

Menţiunea II: Stoica Maria, Ploieşti

Menţiunea III: Drumaş Karina, Băicoi