Ziua a II-a a Festivalului Național de Folk „Chira Chiralina”

Astăzi vom avea transmisia live pe internet a galei de acordare a premiilor!
Emoțiile sunt mari! Le ținem pumnii tuturor concurenților.
Vă așteptăm pe internet și la Teatrul „Maria Fillotti” incepând cu ora 18.00

După acordarea premiilor vă invităm la microrecitalul trupei „Icarus”, câștigătorii ediției anterioare și recitalul Ducu Bertzi si prietenii!

Preselecție festival national de folk „Chira Chiralina”

Festivalul Național de Folk
Chira Chiralina
Ediția a X-a, 17-18 noiembrie 2016, Brăila

Lista concurenților admiși
în urma preselecției din 04.11.2016

  1. Octavian Broștenu – Alexandria, 17 ani
  2. Radu Constantin Comănescu – Moinești, Jud Bacău,16 ani
  3. Cosmin Mariciuc – Săveni, Jud Botoșani,16 ani
  4. Luiza Neacșu – București, 16 ani
  5. Adrian George Negrea – Satu Mare, 23 ani
  6. Corneliu Popescu – Slobozia, 29 ani
  7. Paul Adrian Tihan – Fălticeni, Jud Suceava, 18 ani
  8. Trupa FIOR
    Componență:  Vlad-Gabriel Lazăr-Sat Hemeiuș, Jud Neamț,  21 ani
    Cătălin Tarhon-  Dorohoi, Jud Botoșani, 28 ani
    Ștefana Ganea-Iași, 20 ani
  1. Trupa FOLK TWO
    Componență:  Iulia Lupșa-Brașov,17 ani
    Rodica Boldorea-Brașov, 33 ani
  1. Trupa FOLK BAND IMPERFECT
    Componență: Mihai Cristian- Tulcea, 23 ani
    Alexandru Panfilov- București, 20 ani
  1. Trupa NO NAME
    Componență: Cătălina Moise – București, 16 ani
    Daniel Sfichi – București, 17 ani
    Răzvan Pîrlog – București, 17 ani

Festival Jazz 2016 – rezultate preselecție

Concursul Internaţional de
Jazz Johnny Răducanu
Ediția a IV–a, Brăila, România, 21-23 octombrie 2016

Lista concurentilor admiși în concurs
după preselecția din data de 27.09.2016

Formație

  1. CALI Quartet –România
  2. Koszorus Krisztina & Szasz Csaba – România
  3. Secret Formula – România
  4. Stefan Goranov Quartet -Bulgaria

Solist instrumentist

  1. Daniel Torres Salazar – Spania- saxofon
  2. Garrofe Farras Arnau – Spania – saxofon
  3. Thomas Thorp – Anglia- saxofon
  4. Victor Jimenez- Spania – saxofon

Solist vocal

  1. Anita Petruescu – România
  2. Diana Caldăraru – România
  3. Diana Miron – România
  4. Elisabeta Campău Firțescu – România
  5. Liliya Ilieva – Bulgaria
  6. Nicoleta Gavriliță – Moldova