Ziua a II-a a Festivalului Național de Folk “Chira Chiralina”

Astăzi vom avea transmisia live pe internet a galei de acordare a premiilor!
Emoțiile sunt mari! Le ținem pumnii tuturor concurenților.
Vă așteptăm pe internet și la Teatrul “Maria Fillotti” incepând cu ora 18.00

După acordarea premiilor vă invităm la microrecitalul trupei “Icarus”, câștigătorii ediției anterioare și recitalul Ducu Bertzi si prietenii!

Preselecție festival national de folk “Chira Chiralina”

Festivalul Național de Folk
Chira Chiralina
Ediția a X-a, 17-18 noiembrie 2016, Brăila

Lista concurenților admiși
în urma preselecției din 04.11.2016

  1. Octavian Broștenu – Alexandria, 17 ani
  2. Radu Constantin Comănescu – Moinești, Jud Bacău,16 ani
  3. Cosmin Mariciuc – Săveni, Jud Botoșani,16 ani
  4. Luiza Neacșu – București, 16 ani
  5. Adrian George Negrea – Satu Mare, 23 ani
  6. Corneliu Popescu – Slobozia, 29 ani
  7. Paul Adrian Tihan – Fălticeni, Jud Suceava, 18 ani
  8. Trupa FIOR
    Componență:  Vlad-Gabriel Lazăr-Sat Hemeiuș, Jud Neamț,  21 ani
    Cătălin Tarhon-  Dorohoi, Jud Botoșani, 28 ani
    Ștefana Ganea-Iași, 20 ani
  1. Trupa FOLK TWO
    Componență:  Iulia Lupșa-Brașov,17 ani
    Rodica Boldorea-Brașov, 33 ani
  1. Trupa FOLK BAND IMPERFECT
    Componență: Mihai Cristian- Tulcea, 23 ani
    Alexandru Panfilov- București, 20 ani
  1. Trupa NO NAME
    Componență: Cătălina Moise – București, 16 ani
    Daniel Sfichi – București, 17 ani
    Răzvan Pîrlog – București, 17 ani

Jazz Festival 2016 – Pre-selection results

Johnny Răducanu
International  Jazz Festival
the IVth Edition, Braila, Romania,
21st-23rd Octomber 2016

The list of the admitted competitors after the pre-selection
from the 27th of September 2016

Band

  1. CALI Quartet –Romania
  2. Koszorus Krisztina & Szasz Csaba – Romania
  3. Secret Formula – Romania
  4. Stefan Goranov Quartet -Bulgary

Instrumental performer

  1. Daniel Torres Salazar – Spain- saxophone
  2. Garrofe Farras Arnau – Spain- saxophone
  3. Thomas Thorp – U.K- saxophone
  4. Victor Jimenez- Spain – saxophone

Vocalist

  1. Anita Petruescu – Romania
  2. Diana Caldăraru – Romania
  3. Diana Miron – Romania
  4. Elisabeta Campău Firțescu – Romania
  5. Liliya Ilieva – Bulgary
  6. Nicoleta Gavriliță – Moldavia